Інженерні рішення
з ТЕПЛОВИМИ НАСОСАМИ

Відповіді на запитання

Міфи та відповіді на питання, що найчастіше задають:

1. Тепловий насос, а зокрема тепла підлога, сушить повітря

Міф цей наскільки поширений, настільки ж і безглуздий. Разом з тепловими насосами використовується так звана низькотемпературна система опалення, вона ж – теплі підлоги, стіни і фанкойли.

На відміну від традиційних радіаторів опалення, які нагріваються до 60 ° С, і дійсно сушать повітря, в теплих підлогах циркулює теплоносій, температура якого не перевищує 45 ° С. Це створює ефект «м’якого тепла»: повітряні маси в приміщенні прогріваються рівномірно за рахунок великої площі.
Ходити по такій підлозі приємно, і вона не робить, як багато хто стверджує, негативного впливу на здоров’я людини. Адже саме покриття підлоги (не циркулює в системі рідина, а саме поверхню підлоги) не нагрівається вище 28 ° С.

А що щодо одо фанкойлів, де повітря нагрівається безпосередньо, проходячи через осередки радіатора, і видувається в приміщення вентилятором? Хіба вони не сушать повітря? Фанкойли теж не нагрівають повітря до високих значень. Тим вони і відрізняються від традиційних калориферів, де повітря сильно прогрівається за рахунок нагріву спіралі.

2. Паркет / паркетну дошку, ламінат не можна стелити на теплу підлогу

Викручуватися не будемо, частково це правда. Дійсно, не кожна паркетна дошка або паркет підійде для покриття підлоги в будинку з низькотемпературною системою, яка включає теплу підлогу. Але це не означає, що використовувати їх не можна.

Вся справа в правильному виборі матеріалів і способі їх укладання. Дерево має низьку теплопровідність. Тобто якщо ви постелите на підлогу дуже товсту паркетну дошку, або паркет, тепло від теплої підлоги просто не зможе пробитися до поверхні. Та з цим все просто, товщина покриття не повинна перевищувати 15 мм. Ще один важливий момент – порода дерева, з якого виготовлена ​​паркетна дошка. Найкращим чином підійде для цих цілей горіх і дуб, так як ці породи найменше схильні до температурного розширення і стиснення. Та не підійдуть такі породи як клен і бук. Маємо вже ряд облаштованих будинків з паркетом на теплій підлозі – це можливо,  і як показує час паркет не псується, якщо він дійсно підібраний правильно.

Що стосується ламінату, то товщина продукції навіть найвищого класу зносостійкості – 33-го, не перевищує 12 мм (такі покриття використовуються в спортзалах, кафе, магазинах). Сам матеріал не має ніякого відношення до натуральної деревини.

Так що всі уявні обмеження щодо використання паркету та ламінату в системах з теплими підлогами – не більше ніж міф.

Часті питання про теплові насоси в цілому

1. Чи обов'язково використовувати теплу підлогу з тепловим насосом?

Так, обов’язково. Теплові насоси максимально ефективно працюють з низькотемпературними системами опалення і втрачають великий відсоток ККД, якщо використовуються з традиційними радіаторами.

2. Чи можна використовувати тепловий насос для охолодження приміщень?

Звичайно! В цьому і полягає перевага теплових насосів. Встановивши таке обладнання, ви отримуєте: обігрів будинку, ефективну систему кондиціонування та гаряче водопостачання.

3. Як гучно працює тепловий насос?

У сучасних теплових насосах використовуються компресори з низьким рівнем вібрації і шуму. Працюють вони відносно тихо і в поєднанні з сучасними звукоізоляційними матеріалами корпусу ТН дають відмінний результат (35-45 дБ).

У повітряному тепловому насосі, а саме в його зовнішньому блоці, використовуються крильчатки вентиляторів аеродинамічної форми, що дозволяє значно знизити вібрацію і шум. Показники звукового тиску теплових насосів «повітря-вода» у різних виробників можуть відрізнятися, на що варто звернути увагу при виборі обладнання.

4. Скільки електроенергії споживає тепловий насос?

Все залежить від площі опалювальних приміщень. Але точно для його роботи електрики потрібно в рази менше (мінімум в 2 разі, в середньому це в 3 – 3,5) , ніж для роботи звичайного електрокотла.

5. Що таке коефіцієнт перетворення теплового насоса - COP?

Це те, скільки теплової енергії може видати тепловий насос на 1 затрачений кВт електроенергії. В середньому, СОР теплових насосів дорівнює 3,5. Тобто на 1 кВт електроенергії виробляється 3,5 кВт теплової енергії. Повертаючись до попереднього запитання і для порівняння: СОР електрокотла дорівнює або менше 1.

6. Яка максимальна температура для опалення може бути досягнута при тепловому насосі?

Максимум може доходити і до 60 ° С, (в деяких моделях до 80 ° С), але в цьому немає ніякого сенсу. Оптимальна температура теплоносія для ефективної роботи теплового насоса 45 ° С. У той же час, в системі ГВС вода може спокійно нагріватися до тих самих 60 ° С.

7. Чи можна використовувати тепловий насос для нагріву води?

Так, можна і навіть потрібно. ТН нагріває воду і робить це дуже ефективно і економічно. Особливо це актуально для готелів і обігріву басейнів.

8. Скільки місця займає тепловий насос в будинку?

Залежить від моделі та площі будинку. В середньому від 1 м2 для компактних систем, до 4-7 м2 якщо встановлюється додаткове обладнання: бойлерна ємність, теплоаккумулятор, дублюючі системи. Все це можна розмістити в підсобному приміщенні або навіть під сходами.

 

9. Наскільки надійна і довговічна система опалення з тепловим насосом?

Мінімальний термін служби всієї системи – 25 років. Геозонди можуть функціонувати 50 років і більше.

10. Чи можна поєднати тепловий насос з уже наявною в будинку опалювальною системою?

Так, можна модернізувати вже існуючу систему опалення і при бажанні зберегти її в якості резервної.

Часті питання про експлуатацію геотермальних теплових насосів

1. Чи можна садити культурні рослини над свердловинами геотермального зонда?

Так можна. Але від посадки дерев з розвиненою кореневою системою краще утриматися. Невідомо, як це вплине на функціонування системи. Щоправда радимо робити вертикальне, а не горизонтальне геополе (бурити свердловини вертикально, а не прокладати горизонтально геозонди).

2. Чи не втрачає земля своїх родючих властивостей?

Якщо свердловини розміщені за всіма правилами, то на родючість землі вони впливати ніяк не будуть. Компанія «Тепло» дотримується цих правил. З нашими фахівцями ваш урожай буде в цілковитій безпеці.

3. Чи відновлює земля свою температуру за літо або як уникнути вічної мерзлоти на вашій ділянці з геотермальними зондами?

Знову ж таки, якщо дотримано необхідну відстань між свердловинами (радимо не менше 5 м), то ні про яку вічній мерзлоту на вашій ділянці не може йти й мови.

4. Скільки потрібно свердловин і якої глибини?

Для роботи одного теплового насоса потрібно кілька свердловин глибиною 50-100 м. Точна їхня кількість і глибина буріння залежить від опалювальної площі будинку та геологічних характеристик місцевості.

Часті питання про експлуатацію теплових насосів повітря-вода

1.Звідки береться тепло в холодному повітрі, коли на вулиці мінусова температура

Тепловий насос використовує низькопотенційне тепло навколишнього середовища і перетворює його в високотемпературну теплову енергію. Досягається такий ефект за рахунок різниці температур зовнішнього повітря і повітря всередині приміщень.

2. Наскільки гучним є тепловий насос «повітря вода»?

Тепловий насос використовує низькопотенційне тепло навколишнього середовища і перетворює його в високотемпературну теплову енергію. Досягається такий ефект за рахунок різниці температур зовнішнього повітря і повітря всередині приміщень.

КОМПЛЕКСНЕ РІШЕННЯ

Тепловий насос під ключ від підбору до введення в експлуатацію.

Відповіді на запитання

ПІДБИРАЄМО ТЕПЛОВИЙ НАСОС

Відповіді на запитання

ПРОЕКТУЄМО І ВСТАНОВЛЮЄМО

Відповіді на запитання

ПРОФЕСІЙНИЙ СУПРОВІД

Відповіді на запитання

МОДЕРНІЗУЄМО ІСНУЮЧІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ПІД КЛЮЧ