Інженерні рішення
з ТЕПЛОВИМИ НАСОСАМИ

ДОРОГО чи НІ використовувати переваги теплових насосів? Економія з розумом.

Дорого чи Ні використовувати переваги теплових насосів? Заощаджуємо з розумом.

 Європейська Асоціація теплових насосів (https://www.ehpa.org/) в своєму прес-релізі за 2019 р заявила, що в Європі на кінець року було встановлено 11,8 мільйона одиниць теплових насосів. Також в Асоціації зазначили, що зростання ринку теплових насосів триває, і це вже 4-й рік поспіль як ринок ТН подвоюється щорічно. Також в Асоціації прогнозують, що і далі ринок теплових насосів буде рости.

Є кілька причин, чому теплові насоси використовуються в житлових будинках:

  1. В першу чергу, вони забезпечують опалення, гарячу воду і охолодження як екологічно чистим, так і економічним способом.
  2. Більш того, в результатs багаточисленних досліджень, за даними Європейської Асоціації Теплових насосів, теплові насоси розглядають в якості ключової технології енергосистеми з мінімальним використанням нафтогазових продуктів і цільової нейтральності по відношенню до CO2. Отже, в майбутній енергосистемі зі зниженим рівнем викидів СО2 теплові насоси будуть відігравати важливу роль в забезпеченні тепла для опалення приміщень і гарячого водопостачання в житловому секторі.
  3. Крім того, впровадження систем на базі теплових насосів в нові житлові будівлі є простим і економічно обґрунтованим рішенням, і відразу з реалізується разом з низькотемпературною системою опалення, як правило теплої підлоги / стін / стель. У деяких європейських країнах теплові насоси вже є переважаючою технологією у новозбудованих будинках, і ця тенденція продовжує зростати.

 «Теплові насоси відповідають енергетичним і кліматичних цілями Європейського союзу і мають багато переваг», – сказав Томас Новак, генеральний секретар Асоціації на тематичному форумі в грудні 2019 р. – «Напевно, саме значуща перевага теплових насосів – це їх доступність. Вони підходять для житлових будинків і комерційних будівель, а також доступні в застосуванні в промисловості. А останні напрацювання дають можливість їх застосовувати для модернізації систем опалення в житлових будинках, а також в процесах на виробництві».

Тепловий насос економічний, він економить гроші на опаленні та охолодженні, і при цьому забезпечує високий рівень комфорту. Використовувати тепловий насос означає з розумом витрачати енергію, знижувати викиди і берегти повітря. Не секрет, що наприклад в зимовий час жителі такого міста як Краків (Польща) страждають від викидів гару і забруднення повітря, що є наслідком масового опалення твердопаливними котлам.

Також, тепловий насос пожежобезпечний, він не займається.

Згідно статистики МНС України, в 2019 році зафіксовано близько ста тисяч пожеж, і третя частина з них, а це близько 33 тисяч припадає на житловий сектор. Найчастіша причина в холодну пору року – це опалення, точніше вихід з під контролю процесів горіння в твердопаливних котлах або несправність електричних мереж при збільшенні потужності для опалення приміщень.

Опалення та кондиціонування – займає одну з вагомих статей споживання енергії та витрат. Наприклад, в Європі, половину від усього енергоспоживання займають статті витрат саме на опалення і кондиціонування. А кліматична система на базі теплового насоса, як ми вже зазначали вище, здатна 1) обігріти будинок взимку 2) забезпечувати гарячою водою протягом усього року 3) охолодити будинок в літню пору, а в разі використання грунтового теплового насоса, можливе пасивне охолодження.

Часто можна почути нарікання на те, що тепловий насос і системи опалення на його базі – це дуже дорого. Ми відповімо, що все залежить від ситуації:

– в разі нового будівництва, це однозначно недорожче газу, а навіть може бути і дешевше. Найчастіше вартість підведення / підключення газу така ж, а то і перевищує вартість теплового насоса.

– в разі модернізації / реконструкції системи опалення в будівлі, яке вже роками експлуатується, потрібно підійти з розумом і грамотно продумати / розрахувати можливу економію та інвестиції. У багатьох будівлях (а це як житлові будинки, так і комерційні), в яких ми встановлювали теплові насоси, економія очевидна, десь це в два рази, а є приклади, де і в п’ять разів система ефективніша старої. Тому ми рекомендуємо все-таки не відкидати ідею з реконструкцією, а грамотно підходити до такого роду ситуацій і уважно розглянути фінансову сторону.

Для швидкого впровадження та старту використання переваг теплового насоса, є можливість скористатися кредитуванням. Зазвичай цим цікавиться бізнес для комерційної нерухомості. Так ось, в Україні набирають обертів «зелені кредити», які і надаються для подібних проектів як для реконструкцій, так і нових будівель. Наприклад, одним з таких банків є «Ощадбанк» (https://www.oschadbank.ua), один з небагатьох банків, який надає «зелені» кредити без прихованих платежів.

Якщо у вас є питання, звертайтеся, ми з радістю надамо консультацію і спільно знайдемо «розумне» рішення.

КОМПЛЕКСНОЕ РЕШЕНИЕ

Тепловой насос под ключ, от подбора до использования.

Дорого чи Ні використовувати переваги теплових насосів? Заощаджуємо з розумом.

подбираем тепловой насос

Дорого чи Ні використовувати переваги теплових насосів? Заощаджуємо з розумом.

Проектируем и устанавливаем

Дорого чи Ні використовувати переваги теплових насосів? Заощаджуємо з розумом.

Обеспечиваем профессиональное сопровождение в эксплуатации

Дорого чи Ні використовувати переваги теплових насосів? Заощаджуємо з розумом.

Модернизируем существующие системы отопления под ключ