Інженерні рішення
з ТЕПЛОВИМИ НАСОСАМИ

ЯК ВИБРАТИ ТЕПЛОВИЙ НАСОС ДЛЯ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ, НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Економити на опаленні, кондиціонуванні, гарячій воді, використовуючи температуру навколишнього середовища в якості джерела тепла, нам допомагають теплові насоси. При цьому не важливо, який тип об’єкта буде обладнаний такою системою опалення: житловий будинок, квартира, офіс, виробничі приміщення чи готель. Тепловий насос буде ефективно працювати в будівлі будь-якого призначення.

Інше питання, який тип обладнання підійде для вирішення тих чи інших задач. Як вибрати тепловий насос, які чинники врахувати при створенні енергоефективної системи опалення, кондиціонування, ГВП читайте нижче.

При виборі теплового насоса, зверніть увагу на наступні важливі аспекти:

 

 • Тепловтрати / утеплення.
 • Площа будинку (до 200 м2 чи більше).
 • Де знаходиться будинок, кліматичні умови.
 • Особливості грунту, наявність вільного місця на ділянці.
 • Нове будівництво або модернізація існуючої системи опалення.
 • Як часто планується використання системи: постійно або частково (наприклад, дача).
 • Кондиціонування (потрібне чи ні).
Як обрати

Тепловий насос для опалення будинку

Найголовніше правило при виборі теплового насоса – визначити тепловтрати об’єкта. Якщо вони занадто великі, будинок необхідно добре утеплити. Якісна теплоізоляція дозволить максимально ефективно використовувати альтернативну систему опалення взимку і влітку.

Враховуйте площу будинку (до 200 м2 або більше), його розташування, кліматичні умови регіону. Якщо, наприклад, будинок побудований на невеликій кам’янистій ділянці, то установка геотермального насоса буде пов’язана з певними труднощами.

Враховуйте експлуатаційні особливості об’єкта. Наприклад, влітку для забезпечення потреб готелю або обігріву басейна потрібно багато гарячої води. З такою задачею краще впорається тепловий насос «повітря-вода».

Важливу роль відіграє ступінь готовності об’єкта.

Як обрати

Це може бути будівництво нового будинку, де альтернативне опалення заплановане з самого спочатку. Такий підхід забезпечить найшвидшу окупність проекту.

Або необхідно модернізувати вже наявну традиційну систему опалення. В даному випадку потрібно врахувати безліч нюансів і не забувати про терміни окупності конкретного типу обладнання.

Як і в яких випадках краще вибрати геотермальний тепловий насос.

Геотермальний насос – це найбільш ефективний спосіб обігріву приміщень.

Якщо площа вашого будинку перевищує 200 м2, який розташований на ділянці з м’яким грунтом, кращого рішення, ніж установка геотермального насоса вам не знайти. Грунт повинен бути м’яким для полегшення процесу буріння свердловин. Згодом в ці свердловини, будуть встановлені геозонди.

Середньорічний коефіцієнт перетворення (СОР) геотермального насоса дорівнює 4.5. Це означає, що на 1 кВт електроенергії він буде виробляти 4.5 кВт теплової енергії!

Є два типи геоколлекторів: горизонтальний і вертикальний. Ми рекомендуємо встановлювати вертикальні геоколлектори.

 

Як обрати

Чому не горизонтальний адже його установка обходиться дешевше?! Все просто. Для розміщення горизонтального колектора необхідно задіяти велику площу ділянки – це кілометри труб та багато соток землі. Земля, яка буде мало придатна для вирощування на ній культурних рослин, на відміну від вертикального геоколлектора.

Як обрати

Як вибрати тепловий насос «повітря-вода»: шукаємо ідеальні умови для його роботи.

Якщо площа вашого будинку не перевищує 150 м2, вам не потрібні високопродуктивні системи опалення. В даному випадку краще встановити порівняно недорогий тепловий насос «повітря-вода». Таким чином, ви значно скоротите термін окупності обладнання, а різницею в грошах зможете оплачувати обігрів свого будинку протягом багатьох років.

У той же час, установка теплового насоса типу «повітря-вода» стане хорошою альтернативою для великого будинку, розташованого на невеликій ділянці або ділянці з кам’янистим ґрунтом. У першому випадку буде просто ніде бурити свердловини, в другому – буріння виявиться невиправдано дорогим, що зведе всю потенційну економію нанівець.

Як обрати

Якщо ви не монтуєте нову систему опалення, а збираєтеся модернізувати вже наявну, тепловий насос «повітря-вода» дозволить зробити це з мінімальним обсягом переробок. Його набагато простіше інтегрувати в традиційну опалювальну систему і добитися значного приросту ККД.

Тепловий насос «повітря-вода» показав себе, як ефективна система опалення та кондиціонування повітря для комерційних і промислових об’єктів. Він також буде генерувати велику кількість гарячої води влітку. Це особливо актуально для готелів, АЗС, СТО, деяких видів виробництв і обігріву басейнів.

Досягається це за рахунок великої площі будівель і, відповідно, установки промислових теплових насосів, ККД в яких вище, ніж в побутових аналогах.

Середньорічний коефіцієнт перетворення (СОР) теплового насоса «повітря-вода» дорівнює 3.5. На 1 кВт електроенергії виробляється до 3.5 кВт теплової енергії!

Як обрати

Як вибрати тепловий насос «повітря-повітря»

Тепловий насос повітря-повітря, це, по суті, звичайна спліт система, побутовий кондиціонер, але який працює до -25. Підійде для обігріву та кондиціонування повітря в невеликих приміщеннях. Кращими об’єктами для установки обладнання подібного типу стануть квартири, невеликі торгові приміщення, наприклад магазинчики, кіоски тощо .. Незаперечний плюс теплового насоса повітря-повітря – швидкий монтаж.

Тепловий насос «вода-вода»

Це джерело тепла, який за допомогою електричного фреонового компресора переносить низькотемпературну (10 – 6 ° C) енергію підземної або надземної води в високотемпературну (30 – 50 ° C) енергію системи опалення.

Середньорічний коефіцієнт перетворення (СОР) такого типу теплового насоса становить 5.5, а це значить, що на 1 кВт електроенергії виробляє 5.5 кВт теплової енергії!

Оптимальний для житлових будинків, де є необхідний дебет підземних вод або, які знаходяться в безпосередній близькості до водойми.

Як обрати
Як обрати

Випадки, коли ми не рекомендуємо ставити тепловий насос

При деяких обставинах установка теплового насоса є малоефективною з економічної точки зору. Кожна ситуація особлива, але є і характерні випадки:

 

 • Будинки / квартири та інші об’єкти площею до 80 м2;
 • Об’єкти, де є доступ до дешевого палива;
 • Де знаходиться будинок, кліматичні умови;
 • У випадку з твердопаливним котлом, є можливість використовувати безкоштовну робочу силу для його безперервного обслуговування на період опалювального сезону.
Як обрати

В яких випадках без теплового насоса не обійтися

Часто установка теплового насоса є єдиною можливістю обігріти приміщення. 

Наприклад:

 •  якщо немає можливості забезпечити достатню електричну потужність для підключення електрокотла (будиночки на ділянках СНТ);
 • якщо діють заборони на токсичні вихлопи, характерні для твердопаливних і рідкопаливних котлів і / або підвищені вимоги до пожежо-і вибухобезпеки (зазвичай це стосується бізнес і промислових об’єктів в центрі міста, СТО, АЗС тощо);
 • якщо діють заборони на токсичні вихлопи, характерні для твердопаливних і рідкопаливних котлів і / або підвищені вимоги до пожежо-і вибухобезпеки (зазвичай це стосується бізнес і промислових об’єктів в центрі міста, СТО, АЗС тощо);
 • якщо на виробничому об’єкті потрібно утилізувати надлишкове тепло тех. процесів.

Замовляйте установку теплових насосів під ключ у компанії «Тепло» вже зараз і починайте економити.

Наші контактні телефони: 063 10 64 64 9; 097 667 48 11.

Телефонуйте, залишайте заявку на сайті – ми з вами обов’язково зв’яжемося.

приклади установки – наші роботи

КОМПЛЕКСНЕ РІШЕННЯ

Тепловий насос під ключ від підбору до введення в експлуатацію.

Як обрати

ПІДБИРАЄМО ТЕПЛОВИЙ НАСОС

Як обрати

ПРОЕКТУЄМО І ВСТАНОВЛЮЄМО

Як обрати

ПРОФЕСІЙНИЙ СУПРОВІД

Як обрати

МОДЕРНІЗУЄМО ІСНУЮЧІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ПІД КЛЮЧ